Size Ulaşalım


GTU

ELEKTROMAK BULUT VE YAZILIM ÇÖZÜMLERİ ETKİNLİĞİ

 GEBZE TEKNIK UNIVERSITESI - TEKNOPARK

Öğretim üyesi başına düşen akademik yayın sıralamasında Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında 1. Sırada bulunan Gebze Teknik Üniversitesinde 28 KASIM Salı günü ilk Bulut Bilişim Etkinliğimizi yaptık. Teknopark Yönetimi katılımcıları, Firma Temsilcileri, Üniversite Sosyal Kulüp Öğrencileri, Bölgesel Firma Yetkilileri ve çevre illerden gelen bayilerimizin katılımıyla, Elektromak pazarın yeni yapı taşlarından olan Bulut Bilişim ve Toshiba Yazılımları üzerine vizyonunu, ürün skalasını ve ürünlerin performans/fayda değerlerini paylaştı.


        

Elektromak Bulut Baskı ve Saas (Hizmet olarak Yazılım) dünya istatisklerini paylaşamış, Türkiye'de de artışı öngörülmektedir. Bu olgunun karşısında, Bilgi teknoloji yöneticilerinin yaklaşımlarını ve iş verimliliğinin arttırımına önem vererek, gerek tasarruf gerek güvenlik gerekse de kolay yönetim gibi nedenlerle uzaktan güvenli kullanım ihtiyacını arttırmaktadır. Özellikle mobilitenin artmasıyla bu ihtiyaçların, pazarda yansımalarını İlker Kızıltan sunmuştur.     

Devamında Toshiba'nın ana yazılım ürünleri olan e-Suite ve E-Bridge Global Print yazılımlarının faydalarını anlatarak bulut teknolojilerini kullanarak Google yada Microsoft hesaplarıyla bağlanarak hem güvenli hemde kişisel erişim ile nasıl baskı alınacağı ayrıca kullanıcı ekleme ve çıkarma raporlama sistemleri hakkında bilgi vermiştir. Bulut teknoloji kullanarak hem verimli hemde server maliyetlerini ortadan kaldırarak nasıl kurum yada kuruluşlara yararlı olacağını anlatmıştır. Döküman sistemlerinin diğer ürünlerle karşılaştırmasını yaparak nasıl daha uygun bütçe ile fayda sağlıyacağını Fatih Naralan sunmuştur.

Etkinliğimize gelen değerli katılımcılarımıza ve bayilerimize teşriflerinden ve Üniversite Teknopark Yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.